DIGITÁLNE MENU s QR kódom do modernej prevádzky

DIGITÁLNE MENU s QR kódom do modernej prevádzky

Čo je to digitálne menu?

Digitálne menu v kontexte reštaurácií a pohostinstva je elektronická verzia tradičného papierového jedálneho a nápojového menu. Zákazníci si môžu prezrieť ponuku oskenovaním QR kódu, ktorý je zvyčajne umiestnený na stole alebo na inom viditeľnom mieste v reštaurácii, kaviarni, bare, bistre alebo inej prevádzke.

Po naskenovaní QR kódu sa zobrazí webová stránka alebo aplikácia s celou ponukou jedál a nápojov, ktoré prervádzka ponúka. Tento spôsob je považovaný za hygienickejší a efektívnejší v porovnaní s tradičnými papierovými jedálnymi a nápojovými lístkami.

Na obrázku je digitálne menu pikMenu
Ukážka Digitálneho menu – pikMenu

Ktorí zákazníci najčastejšie používajú takéto menu?

Správa z roku 2019 od spoločnosti Statista odhadla, že 11 miliónov domácností v USA naskenuje QR kód v roku 2020. Zatiaľ čo v roku 2018 ich bolo len 9,78 milióna.

V roku 2019 v Európe 25-30% populácie pravidelne používalo QR kódy. V tomto scenári sa Taliansko objavuje ako tretia najväčšia krajina v Európe z hľadiska používania tejto technológie.

Ale kto skenuje QR kódy? Ako sa tento zvyk líši podľa veku? Pozrite si nižšie údaje zo štúdie, ktorú v roku 2015 vykonal Scanlife:

Graf zobrazujúci oskenovanie QR kódov a ich vekové rozpätie
Štatištiky ScanLife

Najprv si môžete všimnúť nižší percentuálny podiel medzi mladšími ľuďmi, čo sa vám môže zdať zvláštne: mladí ľudia sú predsa lepší v technológiách! Ale tieto údaje nám odhaľujú kľúčovú informáciu, a tou je, že , ktorí skenujú QR kódy, dospelí zodpovední za osobné alebo rodinné nákupy.

V skutočnosti výskum ukazuje, že väčšina používateľov je vo veku od 24 do 54 rokov, pričom najvyššie používanie je medzi vekovými skupinami od 34 do 44 rokov. Aj z tothto dôvodu zvážte používanie QR kódov vo vašej prevádzke, ak sa vaši zákazníci nachádzajú v tomto vekovom rozmedzí.

Premýšľate nad zavedením digitálneho menu do prevádzky?

Pozrite si naše Digitálne menu na QR kód, ktoré je vhodné do prevádzok, kaviarní, barov, bistra, či reštaurácií. Naskenujete si QR kód, ktorý je nižšie v texte a pozriete si ukážkovú ponuku. Uvidíte v nej obrázky jedál, nápojov, alergény, ceny a ešte omnoho viac.

Vytvorte si menu teraz

Potrebujete jednoduché, rýchle a lacné digitálne menu?

Skúste riešenie v ktorom na klik vymeníte jedlo, nápoj, zmeníte cenu, či fotku. Dokážete vypnúť jedlo, ak nie je k dispozícii, a potom ho znova zapnúť, bez toho, aby ste ho museli zmazať. Využijete to pri vkladaní ponuky denného menu. Taktiež vám garantujeme, že to oceníte ako vy, tak aj vaši zákazníci.

Vyskúšajte riešenie, ktoré sa dá ovládať pomocou mobilu aj z domu, šetrí čas, peniaze na tlač lístkov a nestojí veľa. Zmodernizujete tak prevádzku a získate ním čas a priazeň vašej klientely.

🍉 Použite riešenie, ktoré nemusíte pracne upravovať v grafickom programe. Nevytvárajte PDF súbory a nežiadať svojho ITčkára, aby ho pripol po každej zmene na web.

Čo hovoria naši zákazníci na digitálne menu pikMenu?

Naši zákazníci o ňom hovoria ako o Super menu. Že je super jednoduché. Neveríte? Oskenujte si tento QR kód alebo kliknite na tento odkaz a vyskúšajte ho.

Digitálne menu s QR
Oskenuj pre zobrazenie Digitálneho menu

Takéto digitálne menu na QR kód si vytvoríte veľmi jednoducho.

Zaregistrujte sa a po registrácii v ľavom menu nájdete váš QR kód na stiahnutie. Váš QR kód bude vo vysokej kvalite, takže ho viete použiť na tlač, gravírovanie, či na dvere prevádzky.

👉 Vyskúšajte Najlepšie digitálne menu na trhu: Vytvorte si menu teraz.

Pozrite si, čo o ňom hovorí naša spokojná zákazníčka:

Čo dokážete s týmto Digitálnym jedálnym lístkom?

 • Filtrovanie jedál podľa alergénov. Oceníte túto funkciu Vy a ocenia ju všetci zákazníci s intoleranciami. Matky, deti, mladší, ši starší ľudia.
 • Digitálnu správu jedálneho a nápojového lístka. Zmeňte jedlo na klik! Nemusítet upravovať na papieri a prepisovať, škrtať, či znova zapínať počítač a upravovať.
 • Ponuka Denného jedálneho lístka. Vytvárajte jedálny a nápojový lístok na celý týždeň. Určite vám padne vhod „schovanie“ ponuky namiesto stáleho pridávania, odoberania, mazania a tlače. Zákazník oskenuje kód a jedlo má zobrazené pred sebou na smartfóne.
 • Akcie na mieru. Vypredajte nepoužité suroviny alebo jedlá rýchlejšie. Máte akciu na nejaký nápoj? Propagujte ho cez digitálne menu viac. Chcete predávať viac koláčikov? Dajte ich na prvú stranu. Napíšte si vlasnú akciu alebo pridajte obrázok. Chystajú sa Vianoce? Pridajte obrázok Vianočného stromčeka, ktorý navodí správnu atmosféru.
 • Hodnotenie prevádzky. Ak chcete, zapnite si tlačidlo na ohodnotenie prevádzky. Táto spätná väzba bude chodiť na váš email. ..ale ak nechcete, tak nemusíte 🥳
 • Emotikony/Smajlíci. Inovujte ponuku a potešte svojich zákazníkov. Pridajte do digitálneho menu Smajlíkov 👉✅🤗👍🍀🥳😊
 • Graf návštenosti. Zaujíma vás koľko ľudí naskenovalo v daný mesiac vaše digitálne menu pomocou QR kódu? Otvorte si pikMenu a pozrite si štatistiky.
 • Inštalácia: Potešíme vás. Nikto si nemusí nič inštalovať. Ani zákazník, ani Vy!

Pozrite sa očami svojho zákazníka do digitálneho menu

Oskenujte si kód nižšie:

QR kód, ktorý zobrazí Digitálne menu
Oskenuj QR kód pre zobrazenie digitálneho menu

Prečítajte si zopár štatistík o Digitálnom menu s QR kódom:

 • Pozrite si štatistiky a zistíte, že počet prezretí sa u zákazníkov pohybuje rôzne. V malej prevádzke je to okolo 500 mesačne. V niektorých 1000.
 • Vaši zákazníci v priemere pozerajú takéto menu cca 1 minútu a 32 sekúnd.
 • Ľudia od 23 rokov uprednostňujú naskenovanie si QR menu pred tlačeným lístkom, kde nie sú údaje vždy aktuálne
 • Ušetrite na digitálnom jedálnom a nápojovom lístku s QR. Miniete iba 0,83 centov na deň, čo je menej ako 1 káva.

Viac na www.pikmenu.com alebo si prečítajte náš ďalší článok QR menu najlepšie na trhu!

ZDROJ: https://blog.qualitychain.ch/en/qr-code-numbers-usage-statistics-2023/

One thought on “DIGITÁLNE MENU s QR kódom do modernej prevádzky

Comments are closed.