Označenie alergénov v jedálnom lístku – Ako na to!

Označenie alergénov v jedálnom lístku – Ako na to!

Označenie alergénov v jedálnom lístku netreba zanedbať. V podstate, ako sa budú alergény na jedálnom lístku označovať, je na rozhodnutí majiteľa reštaurácie, kantíny alebo bistra.

Alergény vyznačte priamo na obal jedla, v menu, QR digitálnom menu alebo v inzeráte či upozornení. Je dôležité, aby zákazníci jasne a rýchlo rozoznali, ktoré alergény jedlo obsahuje. Ak s tým máte problém alebo si nie ste istý, môžete sa poradiť s odborníkmi na výživu z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Chceli by ste ušetriť čas svojej obsluhe? Predísť stálemu vysvetľovaniu alergénov?

V prípade, že máte zákazníkov s intoleranciou alebo zaberá vašej obsluhe veľa čas vysvetľovanie jedál, ktoré dané alergény neobsahujú, skúste zvážiť použitie Digitálneho menu na QR s filtráciou alergénov. V takomto jedálnom lístku si viete jednoducho a rýchlo označiť alergény, ale aj ich meniť, vypínať a zapínať.

Pozor, treba si však vybrať správne Digitálne menu. Ideálne také, ktoré umožňuje označovanie alergénov v jedlách, ale aj ich následnú filtráciu/zobrazenie:
– QR menu s preklikom na PDF súbor v ktorom sa nevyhľadáva
– Prípadne menu na QR kód, ktorý vás síce presmeruje na digitálne menu, ale nemá Zobrazenie jedál pomocou alergénov
Digitálne menu na QR kód, ktoré vie označovať alergény v jedálnom lístku. A ZÁROVEŇ schovávať jedlá, ktoré obsahujú alergény, ktoré zákazník nemôže prijímať

Máte záujem pozrieť si ako funguje digitálne menu, ktoré dokáže označovať alergény v jedálnom a nápojovom lístku? Skúste si naskenovať tento kód:


V prípade, že chcete zistiť viac alebo vás menu zaujalo, zaregistrujte sa na www.pikmenu.com alebo vyskúšajte skúšobnú verziu

Viete, že naše QR menu, umožňuje označenie alergénov v jedálnom lístku?

V pikMenu si dokážete pre zákazníka nastaviť alergény jednoducho, a to tak, že ich pridáte do každej položky a oddelíte čiarkami. Takto sa vám podarí jednoducho, rýchlo a šikovne vložiť a zároveň označiť alergény, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zdravého štýlu človeka.

Čo by vás ešte mohlo zaujímať je samotné zobrazenie jedál, ktoré zákazník môže, či nemôže konzumovať. Z tohto pohľadu je dobré mať digitálne menu známe aj ako QR menu. Také, ktoré dokáže zobraziť iba jedlá neobsahujúce alergény.

Skúste si možno pozrieť tento náš starší článok a zistiť viac: QR menu, osobný zážitok každého zákazníka