Zvýšenie tržieb a predaja vo vašej gastro prevádzke

Zvýšenie tržieb a predaja vo vašej gastro prevádzke

Zvýšenie tržieb a predaja je často rozoberaná téma. Preto vám prinášame inšpiratívny článok s praktickými radami, ktoré viete preniesť rýchlo do praxe. Čítajte preto ďalej.

Gastronomické prevádzky čelia neustálej konkurencii a výzvam, keď sa snažia zvýšiť svoje tržby a predaje. Napriek tomu existujú osvedčené stratégie, ktoré môžu pomôcť zlepšiť výkonnosť vášho podniku. Tu je päť tipov, ktoré vám môžu pomôžu dosiahnuť úspech vo vašej gastro prevádzke:

Zvýšenie tržieb a predaja v gastro prevádzke: Časť prvá

Inovatívne menu a sezónne ponuky

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodnutie zákazníkov navštíviť vašu prevádzku, je ponuka jedál. Investujte čas a úsilie do tvorby inovatívneho a zaujímavého menu, ktoré zohľadňuje aktuálne trendy a sezónne suroviny. Ponúknite špeciálne sezónne jedlá alebo ponuku na základe aktuálnych udalostí. Prilákate tak nových zákazníkov a zvýšite záujem o vašu prevádzku.

👉 TIP: Pri prezentovaní vášho inovatívneho menu odporúčame pre odlíšenie a ľahšiu správu menu používať Digitálneho pomocníka pikMenu – Najlepšie digitálne QR menu na svete

Personalizovaný zážitok pre zákazníkov

Zákazníci sa cítia radi vítaní a špeciálne, vytvorte im takéto prostredie. Osobný prístup k zákazníkom, ako napríklad pozorný personál a možnosť prispôsobenia jedál ich preferenciám, môže vytvoriť pozitívny dojem a zvýšiť lojalitu zákazníkov. Umožnite zákazníkom vyjadriť svoje názory a spätnú väzbu, aby ste mohli neustále zlepšovať svoje služby.

👉TIP: Váš personál by sa mal nenútene usmievať, zdraviť prvý pri príchode, ale aj odchode zákazníka . Mal by používať slová ako „prosím“, „sme radi, že ste našimi zákazníkmi“, „sme radi, že ste sa cítili dobre“.

Ilustračný obrázok - Zvýšenie tržieb a predaja - naskladané mince, pikMenu
Ilustračný obrázok👉 TIP NAD ZLATO: V prípade, že máte záujem o úprimné vylepšenie svojej prevádzky, svojich služieb a zároveň a zároveň zvýšenia tržieb a predajov, úprimne sa zaujímajte. Čo to známena? Pýtajte sa hostí: „Čo by ste nám navrhli vylepšiť?“ alebo „Čo by sme mohli vylepšiť, aby ste sa u nás cítili lepšie?„. Nedávajte otázku ako „Chutilo vám u nás?“ – zákazník tak má možnosť odpovedať iba áno alebo nie. – Ak mu nebude chutiť, tak vás možno nebude chcieť uraziť a odpovie, že mu chutilo, avšak pri tejto otázke stratíte možnosť, aby vám dal zákazník spätnú väzbu, ktorá vás posunie ďalej a zároveň sa vám vyrozpráva. Tým sa bude cítiť vypočutý a určite príde aj nabudúce!

Online prítomnosť a sociálne média

V dnešnej digitálnej dobe je nevyhnutné mať silnú online prítomnosť a aktívne využívať sociálne média na propagáciu vašej prevádzky. Vytvorte atraktívne a lákavé fotografie a videá vašich jedál a interiéru prevádzky a zdieľajte ich na platformách ako Instagram, Facebook alebo TikTok. Aktívna účasť vo verejnom diskurze (napríklad vo facebookových fórach) a odpovedanie na otázky a komentáre od zákazníkov môže tiež vytvoriť pozitívny imidž vášho podniku.

👉TIP: Pozrite si sociálne média zahraničných a svetových prevádzok. Inšpirujte sa najlepšími, nie len susednou dedinou alebo mestom 🙂

Zvýšenie tržieb a predaja v gastro prevádzke: Časť druhá

Ponuky a akcie pre verných zákazníkov

Udržiavanie vernosti zákazníkov je kľúčom k dlhodobému úspechu vášho podniku. Vytvorte vernostný program, ktorý odmení zákazníkov za ich lojalitu prostredníctvom špeciálnych ponúk, zliav a exkluzívnych akcií. Pravidelné zasielanie informácií o nových ponukách a udalostiach prostredníctvom e-mailových newslettrov alebo SMS správ. Udrží tiež záujem zákazníkov a podporí opakované návštevy.

👉TIP: Najzákladnejším vernostným programom môže byť kartička, kde dávate pečiatky za každú kúpenú kávu. Pri každej (napríklad) 10 tej má zákazník kávu zadarmo. Tými zložitejšími môžu byť vernostné karty priamo v aplikácií a zbieranie bodov alebo členenie klientov podľa hladiny opakovaných nákupov.

Spolupráca s miestnymi podnikmi a udalosťami zaručí zvýšenie tržieb a predaja

Vybudujte si partnerstvá s miestnymi podnikmi. Organizujte spoločné udalosti alebo akcie, ktoré prilákajú nových zákazníkov. Posilníte tým väzby s komunitou. Sponzorovanie miestnych podujatí, ako sú trhy alebo festivaly, môže zvýšiť viditeľnosť vášho podniku a prilákať zákazníkov z rôznych častí mesta.

BONUSOVÉ TYPY:
1) Premenujte v menu Horúca čokoláda napríklad na Belgium Love Chocolate, tak sa podľa štúdií zvyšuje miera nákupu. Zaujímavej položky jedla oproti bežnému názvu o desiatky percent.
2) Používajte zľavy na jedlo s končiacim dátumom spotreby a vložte tieto zmeny do svojho menu pred koncom zmeny. Vždy je lepšie predať Croissant o pár centov lacnejšie ako ho vyhodiť a odpísať 🙂
3) Predaje zvýšite aj ak nebudete po každom jedle brať jedálny a nápojový lístok zo stola. Niektorí zákazníci by si radi objednali, ale hanbia sa už vypýtať jedálny a nápojový lístok znova, ak im už bol raz zo stola vzatý.
4) V jedálnom a nápojovom lístku používajte sexy foto, aby za vašim menu slintal každý zákazník
5) Zvýšiť zisky viete aj tak, že jednoducho rozumne ušetríte. Ušetrené = zarobené. Napríklad na tlači jedálnych a nápojových lístkov tým, že zákazníkom ponúknete Digitálne menu a budete tlačiť len malé množstvo jedálnych lístkov

Obrázok digitálneho menu pikMenu
Digitálne menu s QR – pikMenu👉 Ak si myslíte, že by ste dokázali prilákať zákazníkov pomocou sexy fotiek, ušetriť na tlači a zvýšiť obrátkovosť stolov vyskúšajte pikMenu – najlepšie Digitálne QR menu na svete

A ešte jeden BONUSOVÝ TYP, pretože chceme, aby sa GASTRO a HORECA sektor posunuli ďalej. Viete prečo sú najlepšie prevádzky najlepšie? Pretože používajú operačný manuál. Majú svoj chod (procesy) štandardizované a sú spísané presné previdlá a manuály ako sa má správať personál prevádzky.

Záver

Implementácia týchto tipov do vášho podnikania vám zaručí zvýšenie tržbieb a predaja. Vo vašej gastro prevádzke a vytvorí trvalý a prosperujúci podnik. Nezabudnite pravidelne vyhodnocovať výkonnosť svojho podniku a prispôsobovať svoje stratégie podľa potrieb a preferencií zákazníkov.

V prípade, že by ste mali záujem prečítať si aj ďalšie naše články, tak odporúčame článok Obavy a strachy z QR menu v prevádzke